Yükselişteki Dogecoin için İddia: Fiyata Şimdi Dikkat Edilmeli

Popüler meme coin Dogecoin’in (DOGE) fiyatı, Mayıs 2021’den bu yana düşüş eğilimini sürdürdü, ancak Ekim 2022’deki büyük yükseliş hareketi dışında. Son fiyat hareketi, köpek temalı kripto para biriminin muhtemelen başka bir kırılıma hazırlandığını gösteriyor.

DOGE fiyatı, Mayıs 2021 ile Ekim 2022 arasındaki haftalık zaman diliminde beş farklı düşük tepe noktası belirledi. 24 Ekim 2022 tarihine gelindiğinde altcoinin uzun vadeli düşüş trendini aşmasına neden olan büyük bir satın alma baskısı oluştu.

Söz konusu fiyat hareketi, iki haftadan kısa bir sürede yüzde 163’lük muazzam bir artışın gerçekleşmesini sağladı ve 0,1580 dolar seviyesinde bir zirve oluşturdu. Bu noktadan bugüne, DOGE beş düşük tepe seviye belirledi.

Dogecoin Fiyatı Yükselmeye Hazır

Ünlü kripto analisti Akash Girimath’a göre Dogecoin fiyatı 0,0707 dolar direncini aştı ve bu bölgeyi bir destek tabanına çevirdi. Tarih şimdi tekerrür ederse, DOGE boğaları meme coini 0,1060 dolar seviyesindeki bir sonraki önemli dirence kolayca itebilir.

Ancak bu hareketin gerçekleşmesi için kripto varlığın 0,0814 dolar seviyesindeki ara direnç bölgesinin üzerinde toparlanma göstermesi gerekiyor.

Altcoin fiyatının 0,1060 dolar direncini yeniden test etmesi yüzde 50’lik bir kazanç anlamına gelmekte. Boğalar ısrarcı ve güçlü konumunu korursa DOGE’un toparlanması daha yüksekleri hedefleyebilir; fiyat, 0,1590 dolar veya 0,1710 dolar dirençlerine ulaşabilir, bu da kazanımların yüzde 140’lara varmasını sağlayabilir.

Kaynak: TradingView

Müthiş Osilatör (AO) göstergesinin yavaş yavaş gerilediğini ve sıfır çizgisinin üzerinde toparlanmaya çalıştığını söyleyen analist, bunun ayılar zayıflarken alıcıların yeniden dirilişine işaret ettiğine dikkat çekti.

Göreceli Güç Endeksi’nin (RSI) alıcılardan bir geri dönüşe sinyal verdiğini de belirten isim, Wave Trend göstergesinin ise aşırı satım bölgesinin hemen üzerinde bir yükseliş geçişi oluşturarak yine iyimser bir görünümün sinyalini verdiğini ifade etti.

Girimath, 0,0495 dolar destek seviyesinin altındaki bir kırılımın, meme coin için yükseliş tezini geçersiz kılacağı uyarısını da yaptı.

Meme Coinler Kripto Döngülerinin Anahtarıdır

2013’te piyasaya giren DOGE, yalnızca 0,000219 dolardan 0,0175 dolara yükseldiği ve yüzde 7.890,87 gibi inanılmaz bir kazanç yüzdesi elde ettiği 2017 boğa rallisinde ana akımın dikkatini çekti. O zamandan beri meme coin, kripto piyasası döngülerinin ayrılmaz bir parçası haline geldi.

Makalemizi Okudunuz Mu?
Solana TVL 2023'ün En Yüksek Seviyesine Ulaştı!

2017 boğa döngüsünün ardından, Shiba Inu’nun (SHIB) dikkatleri üzerine çektiği bir sonraki ralli 2021’de gerçekleşti. SHIB, ilgi gören ilk meme coin taklitçisi veya Dogecoin rakibiydi. 2021’in ikinci yarısında yüzde 1.636 gibi büyük bir ralli yaparken, aynı dönemde DOGE, büyük bir düşüş trendi başlattığı için yalnızca yüzde 65’lik ralli yapabildi.

Kaynak: TradingView

Girimath’a göre ne olursa olsun, yeni bir ralli başlangıcı, meme tabanlı k

Yorum yapın

CommentLuv badge
Index