XRP 1 Dolar Yolcuğundayken Pazar Analistleri Zıt Görüşlere Sahip!

Piyasa değeriyle ilk beş kripto varlık arasında yer alan XRP, Ripple ve Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki sansasyonel davadaki son mahkeme kararından bu yana önemli ölçüde gelişim gösterdi. Mahkeme, XRP’nin menkul kıymet olmadığını açıklayarak değerinde önemli yükseliş sağlayan bir ralliye yol açtı.

Bununla birlikte, altcoinin, yatırımcılar arasında oluşan büyük heyecanın getirdiği ilk kazanımlarından bu yana önemli hedef olarak gösterilen 1 dolar seviyesine doğru önemli bir ilerleme kaydedemediği görüldü. Bu durum, yatırımcıları ve piyasa gözlemcilerini altcoin fiyatının gelecekteki gidişatı hakkında soru işaretleriyle baş başa bıraktı.

XRP Fiyatı 1 Dolara Ulaşabilecek mi?

XRP’nin mevcut ve gelecekteki durumunu masaya yatıran kripto stratejisti Christian Encila, kripto pazarının genel durumunun da XRP’nin daha ileri noktalara gitmesini engelleyen önemli unsurlardan biri olduğunu belirtti.

XRP’nin fiyat hareketlerinin, kripto para piyasasının düzensiz doğasından ve yatırımcı duygularının gelgitlerinden etkilendiğini ve bu durumun 1 dolar seviyesindeki dönüm noktasına ulaşmak için yeterli ivmenin oluşmasının önüne geçtiğinin altını çizdi.

Encila, XRP’nin geleceğine dair pazar analistlerinin farklı görüşler içinde olmasına da dikkat çekti.

Juicyho: XRP için İzlenecek Temel Direnç Seviyeleri

Juicyho lakabıyla bilinen ünlü kripto analisti TradingView’den alınan verilere dayanan yakın tarihli bir XRP fiyat raporunda, XRP’nin değerinde hızlı bir artış olasılığına ilişkin şüphelerini dile getirdi.

XRP’nin yalnızca 0,58 dolar seviyesinde güçlü bir destek bulduğunda önemli bir ralli yaşayabileceğine inanan analist, SEC davasının piyasa duyarlılığı üzerindeki olumlu etkisine rağmen, tokenın ilerlemesinin durmasına neden olan ek unsurların devrede olabileceğini öne sürdü.

Kaynak: TradingView

Paratic Piyasalar’dan elde edilen son verilere göre XRP fiyatı, son 24 saatte yüzde 0,8 ve son yedi günde yüzde 3,1 düşüş yaşadıktan sonra 0,7040 dolar civarında işlem görüyor.

Juicyho, durum böyleyken olası bir fiyat artışı arayışında izlenmesi gereken önemli direnç seviyelerinin altını çizdi. Yıllık zaman dilimindeki tarihsel fiyat hareketine dayalı olarak en kritik direnç seviyelerini 0,785 dolar, 0,769 dolar, 0,785 dolar ve 0,98 dolar olarak sıraladı.

Makalemizi Okudunuz Mu?
02.08.2023 13:02:18 Litecoin’de Halving’e Saatler Kaldı: Fiyat Ne Olacak?

0,981 doların üzerinde bir kırılımın gerçekleşmesinin ve bunun sürdürülebilir hale gelmesinin, fiyat dinamiklerinde önemli bir değişime işaret edeceğine dikkat çekti.

CoinsKid XRP Fiyatı için Yükseliş Tarafında

Pazardaki mevcut durgunluğa rağmen CoinsKid gibi bazı analistler ise XRP’nin geleceği konusunda iyimser olmaya devam ediyor. CoinsKid, XRP’nin, genellikle bir düşüş döneminden sonra yaklaşan bir yükseliş eğiliminin işareti olarak görülen ikili dip (double bottom) modeli oluşturabileceğine dikkat çekti.

Görüntüleme: 243

Yorum yapın

CommentLuv badge