Ünlü Analist Compound’u İşaret Etti: Yükseliş Buraya Kadar Gidebilir

Compound Finance’in yerel tokenı COMP, son dönemdeki fiyat hareketleriyle pazarın en dikkat çeken kripto varlıklarının başında geliyor. Altcoin, Çarşamba günü piyasa fiyatında önemli bir artış yaşadı ve günün en çok kazananı oldu.

Kripto para takip platformu CoinMarketCap verilerine göre, boğaların piyasa üzerindeki kontrolü artmasıyla COMP son 24 saatte yüzde 13,24 arttı.

COMP Pazarında Boğalar Piyasa Kontrolünü Güçlendiriyor

Haftaya düşüş eğilimiyle başlayan COMP, Salı günü yüzde 16 düşerek 59,14 dolara kadar geriledi. Ancak, bu seviyeye dokunduktan sonra token fiyatında toparlanma belirtileri görüldü ve Salı günkü piyasa kapanışında fiyat 62,34 dolara kadar yükseldi.

Çarşamba gününün erken saatlerinde COMP, yüzde 11’in üzerinde değer kazanarak 69,84 dolara ulaştı ve o zamandan beri bu fiyat bölgesinde seyrediyor. Haber yazımı sırasında fiyat, 71 dolardan işlem görüyor.

Daha geniş fiyat hareketine bakıldığında, COMP son dört haftada yüzde 90,55’in üzerinde kazanç elde ederek son zamanların en popüler tokenlerinden biri oldu.

Araştırmacı: Yüzde 12’lik Ek Yükseliş İhtimali

Kripto analisti Semilore Faleti’ye göre, Compound’un günlük grafiğinde hareketli ortalama yakınsama sapması (MACD) sinyal çizgisinin altını geçerek, yakında bir düşüş eğilimi oluşabileceği gösteriyor.

Öte yandan, COMP boğaları piyasadaki hakimiyetlerini önemli ölçüde güçlendirebilirse, DeFi kripto parası şu an bulunduğu bölgeden çıkarak 78,67 dolara kadar yükselebilir. Bu da mevcut piyasa fiyatı üzerinden yüzde 12’lik potansiyel bir yükselişi işaret ediyor.

Kaynak: TradingView

Analist, ayıların piyasa kontrolünü yeniden ele alması durumunda, bu sefer COMP’un yakın ana destek seviyesi olan 55,72 doları tekrar test etmesinin beklenebileceğini de belirtti.

Haber yazımı sırasında COMP token, 553,25 milyon dolarlık piyasa değeriyle Chiliz’in önünde 70. en büyük kripto para birimi olarak sıralanıyor.

Makalemizi Okudunuz Mu?
SHIB Fiyatı Altı Ayın Dibini Gördükten Sonra Nereye Gidecek?

Yorum yapın

CommentLuv badge