Uniswap Fiyatının Daha da Artması Bekleniyor! İşte Nedenleri

Uniswap merkeziyetsiz borsasının yönetiminde söz sahibi olunmasını sağlayan yönetim tokenı UNI fiyatında son dönemde gözlemlenen fiyat artışında duraksama yaşandı. Bunda, yatırımcıların karlarını kaybetmemek için geri çekilmesinin etkisinin olduğu düşünülüyor.

Peki, UNI fiyatını önümüzdeki günlerde neler bekliyor olabilir? Kripto analisti Aaryamann Shrivastava fiyat beklentilerini paylaştı.

Uniswap fiyatı, geçtiğimiz haftalarda yatırımcıları için oldukça iyi kazançlar sağladı, ancak ralli bu hafta duraklama noktasına geldi.

Öncü kripto para birimi Bitcoin (BTC) fiyatının 29 bin dolar seviyesine gerilemesiyle, piyasa genelinde düşüş eğilimi görülürken, kripto para birimlerinin çoğunun düzeltme içine girmesi dikkat çekti. Ancak Shrivastava’ya göre UNI söz konusu olduğunda, bu düşüş eğilimi beklendiği gibi çok uzun sürmeyebilir.

Uniswap Fiyatında Artış Beklentisi

Uniswap fiyatı, son 24 saatte yüzde 5 civarında bir düşüş kaydettikten sonra 5,75 dolardan işlem görüyor. Düzeltme, UNI’nin yüzde 53’ten fazla yükseliş göstermeyi başardığı rallinin başlamasından yaklaşık bir buçuk ay sonra geldi.

Analist, şimdi yeşil mumlar görünmeye ara vermişken, ani bir düşüşü önlemenin yatırımcılara düştüğüne dikkat çekti.

Kaynak: TradingView

Genel olarak, artış dönemlerini izleyen yatırımcılar, elde ettikleri kazançları güvence altına almak için kar alma eğilimindedir. Bu da ancak satışla olur ve sonuç olarak arz-talep dinamiklerini olumsuz etkilediği için düşüşlere yol açar. Genel görünümde fiyat düşer ve daha önce gözlemlenen ralli kazançlarının bir kısmı silinmiş olur.

Shrivastava, Uniswap yatırımcılarının satıştan geri çekildikleri için muhtemelen bu yolu izlemelerinin pek olası olmadığını belirtti.

Bunun, varlıkların, yatırımcıların cüzdanlarından borsaların cüzdanlarına transferini ölçen aktif mevduatlar kullanılarak gözlemlendiğini ve aslında, UNI sahiplerinin, aktif mevduatların bu yılın Ocak ayında altı ayın en düşük seviyesine gerilediği ölçüde geri çekildiği bilgisini verdi.

Kaynak: Santiment

Kazanç sağlamış gibi görünen yatırımcıların çoğunun aslında henüz kârlarını güvence altına almamış durumda olduğunu, Haziran ortası ile bugüne kadarki süreç arasında, zarar eden yatırımcıların yüzdesinin yüzde 23 azaldığını, ancak kâr edenlerin yüzdesinin yalnızca yüzde 14 arttığını sözlerine ekledi.

Kaynak: Santiment

Tüm UNI yatırımcılarının yüzde 23’ünden fazlasının kayıptan olma statüsünden kurtulmasına ve bunu kazançların tadını çıkarmaya çevirmek için satış yapmayı erteleyeceklerine dikkat çekti.

Makalemizi Okudunuz Mu?
XRP’de Ralli Sürüyor: Haftalık Kazanç Yüzde 70’e Yaklaştı

UNI sahiplerinin satış yapmaktan kaçınmasının da potansiyel olarak önümüzdeki haftalarda bir yükselişi tetikleyeceğinin altını çizdi.

Yorum yapın

CommentLuv badge