Shibarium SHIB Fiyatının Yükselişe Geçmesinin Anahtarı mı?

Meme tabanlı popüler kripto para birimi Shiba Inu (SHIB), son zamanlarda 10 Haziran tarihinde değdiği yıllık en düşük seviye olan 0,00000597 doların üzerinde yavaş yavaş yükselerek toparlanma belirtileri sergiledi.

Kısa süre önce fiyatı hareketlenen rakibi Dogecoin’in (DOGE) izini süren SHIB’in değerinin yükselmeye başlamasının yanı sıra katman 2 blok zinciri çözümü Shibarium’un yakında piyasaya sürüleceği beklentisi yatırımcılar arasındaki heyecanı biraz daha artırdı.

Shibarium’un 15-16 Ağustos 2023 tarihlerinde Kanada’da düzenlenecek olan Blockchain Fütürist Konferansı’nda tanıtılacağının duyurulması, kripto varlık için iyimserlik kıvılcımını ateşledi. Ancak analistlere göre bununla birlikte, SHIB için teknik açıdan trendin tersine döndüğüne dair net bir onay henüz alınmış değil.

Shiba Inu Sonunda Boğa Bölgesine Girebilir mi?

Kripto analisti Jake Simmons’a göre DOGE, grafik analizinde yaygın olarak dikkat edilen bir gösterge olan 200 günlük EMA (üstel hareketli ortalama) eşiğini çoktan aşmış olsa da, SHIB henüz bu önemli teknik göstergeyi aşabilmiş değil.

Analist, fiyatın trend çizgisinin altından yukarısına hareket ettiğinde güçlü bir satın alma sinyalini tanıyacağından, meme coinin 10 Haziran’daki en düşük seviyesine kıyasla yüzde 55 daha yüksek işlem görmesine rağmen, gözü SHIB’de olan yatırımcıların bu alım sinyalini beklemeye devam ettiklerine dikkat çekti.

Son zamanlardaki olumlu fiyat eğiliminin, SHIB’nin 50 günlük EMA’nın (turuncu) ötesine geçmesini sağladığını da belirten analist, SHIB fiyatının şu an için 0,00000840 dolar seviyesindeki 100 günlük EMA’ya karşı zorlu bir savaşla karşı karşıya olduğunu ifade etti. Fiyat, haber yazımı itibarıyla bu seviyenin biraz altında 0,00000830 dolar civarında işlem görüyor.

SHIB için Kritik Seviyeler Hangileri?

Simmons’a göre diğer bir yükseliş göstergesi, meme coinin, Haziran ortasından beri onu esir tutan yükselen üçgen oluşumundan kısa bir süre önce çıkmış olması. Analist, SHIB’in bu kırılımı doğrulamak için oluşumun eski direnci olan 0.00000831 doların altına düşmememesi gerektiğini, dikkat çekici bir şekilde, yüzde 23,6 Fibonacci düzelme seviyesinin de bu alanda bulunmasının duruma daha da önem kazandırdığını ifade etti.

Makalemizi Okudunuz Mu?
Chiliz nedir? Ve CHZ nasıl çalışır? (güncelleme 2023)
Kaynak: TradingView

SHIB’in mevcut konumunu koruması ve söz konusu Fibonacci seviyesini destek olarak kullanabilmesi halinde, 0,00000870 dolar civarındaki yatay direnci başarıyla kırabileceğini, ardından 0,00000933 dolardaki 200 günlük EMA’ya sıçramanın söz konusu olabileceğini sözlerine ekledi.

SHIB boğalarının bu başarıyı yakalaması durumunda, fiyatın teknik olarak bir satın alma sinyalini tetikleyeceğini ve bir sonraki direncin yüzde 38,6 Fibonacci geri çekilme seviyesi olan 0,00000976 dolar seviyesinde belirmesiyle potansiyel olarak daha fazla bir dalgalanmanın önünün açılabileceğine dikkat çekti.

Bu fiyat seviyesinin 2023’ün Mart ayının başından Mayıs ayının başına kadar güçlü bir destek işlevi gördüğü göz önüne alındığında, önemli bir satış baskısının beklenebileceğini söylerken; ek fiyat hedeflerinin 0,00001093 dolardaki yüzde 50 Fibonacci seviyesi ve 0,00001209 dolardaki yüzde 61,8 Fibonacci seviyesi olacağının bilgisini de verdi.

Simmons: Düşüş Senaryosu Daha Az Olası

SHIB’in 0,00000831 doların üzerinde kırılımı sürdüremezse düşüş senaryosunun tetikleneceğine de değinen isim, bu durumda bir önceki ayın en düşük seviyesi olan 0,00000709 dolara düşüşün söz konusu olabileceğini belirtti. Bu fiyat seviyesinin tutulmasının, yılın en düşük seviyesi olan 0,00000597 doları tekrar ziyaret etmekten kaçınmak için kritik olacağının da altını çizdi.

Shibarium’un merakla beklenen lansmanına bir aydan kısa bir süre kala, bu düşüş senaryosunun daha az olası göründüğüne inanan analist, “Shibarium, sonunda Shiba Inu için trendin tersine döndüğüne işaret eden katalizör olacak mı?” sorusunun cevabını ise sadece zamanın göstereceğini ifade etti.

Yorum yapın

CommentLuv badge