Shiba Inu’da Kaldıraç Oranı Şubat’tan Bu Yana En Yüksek Seviyede

Yatırımcılar, Bitcoin tüccarları için de bir uyarı işareti olarak meme odaklı kripto para birimi Shiba Inu’ya olan ilgisini artırıyor. Coinglass verilerine göre, Binance’in SHIB vadeli işlemlerine olan açık ilgi bu ay iki kattan fazla artarak 101,65 milyon dolara ulaştı.

Artış 5 Şubat’tan bu yana en yüksek seviyeyi temsil ediyor. SHIB vadeli işlemleri, 25x’e kadar kaldıraç ile sözleşme başına 1000 SHIB boyutundadır. SHIB’in piyasa değeri, yaklaşan bir katman 2 lansmanının kripto para biriminin mem jeton etiketini atmasına yardımcı olacağına dair iyimserlikle yaklaşık yüzde 32 artarak 6.58 milyar dolara yükseldi.

SHIB açık faiz oranı
Kaynak: Coinglass

SHIB yazım itibarıyla 0,0000109 dolar seviyesinden işlem görüyor. Piyasa kapitalizasyonundaki artışın yanı sıra açık pozisyondaki artış, SHIB piyasasına yeni para akışının olduğunu gösteriyor. Bu senaryo, piyasa değerine göre önde gelen kripto para birimi olan Bitcoin’de tarihsel olarak zayıflığın habercisi olmuştur.

SHIB’in açık pozisyonu, başlangıcından bu yana en az yedi kez 100 milyon doların üzerine çıktı. Önceki altı artış, Bitcoin’de fiyat zirvelerini işaret ediyordu.

Model, savunma oyunlarına göre meme stoklarındaki büyük kazançların daha geniş pazar için zıt bir gösterge olarak görüldüğü geleneksel pazarlarla tutarlıdır. Piyasa değerine göre lider kripto para birimi olan Bitcoin, bu ay SHIB rallisinin ortasında 30.000 dolar yakınlarında işlem gördü. BTC yazım itibarıyla 29.400 dolar seviyesinde bulunuyor.

Makalemizi Okudunuz Mu?
Ripple’ın Haftalık Yükselişi ile BTC ve ETH’ye Karşı Değer Kazandı

Yorum yapın

CommentLuv badge