SHIB Çin ve Hindistan Pazarlarına Giriyor: Fiyat Artışı Yakın mı?

Shiba Inu (SHIB), temmuz ayı içinde %10’luk fiyat artışıyla, en iyi performans gösteren ikinci memecoin olarak ilk 100 kripto para birimi sıralamasında yer aldı. Yakın tarihli bir sosyal medya duyurusuna göre, Shiba Inu artık Çin ve Japonya’nın yanı sıra İngilizce konuşulmayan üç ülkedeki kullanıcıları hedeflemeye başlayacak.

Üçüncü yıl dönümü kutlamalarının ortasında, zincir içi veriler, Shiba Inu sosyal göstergelerindeki son hareketlenmelerin bu hafta SHIB işlem hacminde bir artışa neden olduğunu gösteriyor. İşte dikkat çekenler…

SHIB, üçüncü yıl dönümü kutlamalarının ortasında, resmi blogunu Çin ve Hindistan pazarları da dahil olmak üzere yeni kullanıcıları çekmek amacıyla optimize ediyor. Peki, bu durum SHIB fiyatını tetikleyebilir mi?

Shiba Inu ekibi, 31 Temmuz 2023’te üçüncü yıl dönümünü kutlarken; son dönemde yerel bir soğuk cüzdan, Shibarium ağ yükseltmesi ve bir SHIB-Ethereum köprüsü gibi birkaç yeni ürün güncellemesini tanıttı. Ekip ayrıca Pazartesi günü yapılan duyuruda resmi blogun artık Çin, Hindistan, Japonya, Türk ve İspanyol dillerinde de hizmet vereceğini bildirdi.

Zincir üstü analizi, son duyuruların SHIB fiyat hareketini olumlu yönde etkileyebileceğine dair erken işaretler buluyor.

SHIB, Yıl Dönümü Kutlamaları Arasında Sosyal Medyanın Gözdesi

Zincir üstü veriler, küresel SHIB Army topluluğunun son dönemdeki etkinliğine dikkat çekiyor. Kripto analitik platformu Santiment, bu durumu gösteren bir gösterge olarak, SHIB sosyal hacminin Temmuz ayının sonuna doğru önemli ölçüde arttığını bildirdi.

21 Temmuz ile 1 Ağustos tarihleri arasında SHIB sosyal hacim puanı 88’den 164’e yükseldi. Bu, sosyal medya ilgisinde %86’lık önemli bir artışı temsil ediyor.

Kaynak: Santiment

Genel olarak, sosyal hacmin artması, yatırımcı ilgisinin ve farkındalığının arttığına işaret eder. Bu nedenle, yıl dönümü heyecanının SHIB kazanımlarına dönüşme olasılığı bulunmaktadır.

İşlem Hacminde Gözle Görülür Artış

Bu yükseliş beklentisini doğrulayan bir şekilde, Shiba Inu geçen hafta işlem hacminde kademeli bir artış yaşadı. Sosyal hacimdeki artışa paralel olarak SHIB işlem hacmi, 22 Temmuz ile 1 Ağustos tarihleri arasında %110 büyüyerek 1,61 trilyondan 3,36 trilyona ulaştı.

Makalemizi Okudunuz Mu?
Flow nedir? Ve FLOW nasıl çalışır? (güncelleme 2023)
Kaynak: Santiment

İşlem hacmi verileri, belirli bir dönemde işlem gören token sayısını izleyerek piyasadaki talep değişikliklerini değerlendirmektedir. Dolayısıyla, uzun bir süre boyunca sürekli olarak arttığında, kripto yatırımcılarının SHIB ağında sunulan temel ürün ve hizmetlere giderek daha fazla ilgi gösterdiğini göstermektedir.

Shiba Inu’nun devam eden işlemsel faaliyeti ve sosyal medya heyecanı arasındaki yakın ilişki göz önüne alındığında, SHIB fiyatının önümüzdeki haftalarda daha fazla fiyat artışı sağlayabileceği belirtilmektedir.

SHIB,

Yorum yapın

CommentLuv badge