Ripple Davasında Taraflardan Anlaşma Olasılığına Dair Açıklama Geldi

Kripto para piyasasında en çok konuşulan konulardan birisi Ripple ile ABD Menkul Kıymetler Borsası (SEC) arasındaki dava oluyor. Geçtiğimiz yılın Aralık ayında SEC tarafından Ripple aleyhine açılan davada, kripto para devinin kayıt dışı fon topladığı iddia ediliyor. Davanın ilk duruşması 22 Şubat tarihinde görülecek. Duruşma öncesi taraflardan anlaşma olasılığına dair olumsuz yönde açıklamalar geldi.

SEC ve Ripple’dan federal yargıç Analisa Torres’e bir mektup gönderildi. Bu mektupta şu an için anlaşma olasılığının mümkün olmadığı vurgulandı. Taraflar anlaşmaya varmaları halinde mahkemeyi en kısa sürede bilgilendireceklerini belirtti.

Dava Süreci Uzayacak

Dava Süreci Uzayacak

Ripple ve SEC cephelerinden gelen son açıklamalar, taraflar arasındaki dava sürecinin uzayacağını gösteriyor. Geçtiğimiz aylarda ABD’de düzenlenen başkanlık seçimleri ile beraber Beyaz Saray’da görev değişimi yaşandı ve Joe Biden yeni ABD Başkanı oldu. Biden’ın göreve gelmesi ile beraber SEC’in yönetici kadrosunda da değişim yaşandı. Bu durumun davanın seyrini nasıl etkileyeceği şu an için bilinmiyor.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, geçtiğimiz ay SEC’in suçlamalarını çözme noktasında yeterince başarılı olmadıklarını söylemişti. Ripple cephesi Biden yönetimi ile beraber dava sürecinin daha ılımlı bir hale gelmesini temenni ediyor. Biden’ın geçtiğimiz ay SEC Başkanı olarak aday gösterdiği Gary Gensler ise Ripple’ın menkul kıymet olması için önemli deliller olduğunu söyledi.

SEC, Ripple’ın kayıt dışı şekilde 1.3 milyar dolarlık satış yaptığı gerekçesiyle dava açmıştı. Ripple ise herhangi bir yatırım sözleşmesi olmadığını iddia ederek SEC’in iddialarına karşı çıkıyor. 22 Şubat tarihinde ilk duruşma görülecek. Davanın Ağustos ayına kadar süreceği tahmin ediliyor.

Ripple 0.55 dolardan işlem görüyor
Kaynak: piyasa.paratic.com

XRP bugün itibariyle 0.55 dolar seviyesinden işlem görüyor ve kripto para biriminin önündeki en büyük belirsizlik olarak dava süreci gösteriliyor.

Makalemizi Okudunuz Mu?
Compound'dan Genel Ayı Piyasasının Ortasında Etkileyici Yükseliş!

Yorum yapın

CommentLuv badge