Facebook Messenger ile Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır?

Facebook Messenger ile Görüntülü Konuşma Nasıl Yapılır?

Facebook Messenger, Facebook’un popüler anlık mesajlaşma uygulamasıdır ve kullanıcıların birbirleriyle metin, sesli ve görüntülü iletişim kurmalarını sağlar. Görüntülü konuşma özelliği, kullanıcıların birbirleriyle yüz yüze iletişim kurmasını sağlar ve daha yakın bir deneyim sunar. İşte Facebook Messenger ile görüntülü konuşma yapmanın adımları:

Adım 1: Facebook Messenger Uygulamasını Açın

Öncelikle Facebook Messenger uygulamasını akıllı telefonunuzda veya tabletinizde açmanız gerekmektedir. Uygulamayı açtıktan sonra Facebook hesabınıza giriş yapmanız istenecektir.

Adım 2: İletişim Kurmak İstediğiniz Kişiyi Seçin

Uygulamada, iletişim kurmak istediğiniz kişiyi seçin. Arkadaş listenizde bulunan kişilere ek olarak, telefon rehberinizi senkronize ederek diğer kişilerle de görüntülü konuşma yapabilirsiniz.

Adım 3: Görüntülü Arama Butonuna Tıklayın

Seçtiğiniz kişinin sohbet penceresine girdikten sonra, ekranın sağ üst köşesinde görüntülü arama butonunu bulacaksınız. Bu butona tıklayarak görüntülü konuşmayı başlatabilirsiniz.

Adım 4: Görüntülü Konuşmayı Başlatın

Butona tıkladıktan sonra, Facebook Messenger görüntülü konuşma özelliğini kullanarak seçtiğiniz kişiyle iletişim kurmaya başlayacaksınız. İnternet bağlantınızın güçlü olması ve kameranızın çalışır durumda olması gerekmektedir.

Adım 5: Görüntülü Konuşmayı Sonlandırın

Görüntülü konuşmanızı sonlandırmak için, ekranın alt kısmında bulunan kırmızı renkli bir butona tıklamanız yeterlidir. Bu buton görüntülü konuşmayı sonlandıracaktır.

Önemli Kelimeler:

Facebook Messenger, görüntülü konuşma, anlık mesajlaşma uygulaması, metin iletişimi, sesli iletişim, görüntülü iletişim, yüz yüze iletişim, akıllı telefon, tablet, Facebook hesabı, arkadaş listesi, telefon rehberi, görüntülü arama butonu, internet bağlantısı, kamera

Sonuç

Facebook Messenger, kullanıcıların birbirleriyle metin, sesli ve görüntülü iletişim kurmalarını sağlayan bir uygulamadır. Görüntülü konuşma özelliği, kullanıcıların daha yakın bir deneyim yaşamasını sağlar. Yukarıda belirtilen adımları takip ederek, Facebook Messenger ile kolaylıkla görüntülü konuşma yapabilirsiniz.

Makalemizi Okudunuz Mu?
İnternet Sansürü Protestosunda Son Perde: Eylem 2.0

Yorum yapın

CommentLuv badge