e-Devlet Maske Siparişi Nasıl Yapılır? Ücretsiz Maske Nasıl Alınır?

e-Devlet Maske Siparişi Nasıl Yapılır?

e-Devlet üzerinden maske siparişi vermek oldukça kolaydır. İlk olarak, e-Devlet sistemine giriş yapmanız gerekmektedir. Eğer e-Devlet şifreniz yoksa, PTT şubelerine giderek ücretsiz olarak alabilirsiniz. Ardından, e-Devlet kapısına giriş yaparak sisteme kayıtlı olan TC kimlik numaranız ve e-Devlet şifreniz ile giriş yapmanız gerekmektedir.

Giriş yaptıktan sonra, Arama bölümüne “maske” kelimesini yazarak arama yapabilirsiniz. Arama sonuçlarında “Maske Siparişi” başlığını bulmalısınız. Bu başlığa tıkladıktan sonra, karşınıza maske siparişi formu çıkacaktır. Bu formda, adınız, soyadınız, adresiniz ve kaç adet maske istediğiniz gibi bilgileri doldurmanız gerekmektedir.

Bilgileri doldurduktan sonra, “Sipariş Ver” butonuna tıklayarak maske siparişinizi tamamlayabilirsiniz. Siparişiniz sonrasında, belirttiğiniz adrese gönderilecektir. Maske siparişi verirken dikkat etmeniz gereken önemli bir nokta ise, her bireyin sadece bir kez ücretsiz maske siparişi verebildiğidir.

Ücretsiz Maske Nasıl Alınır?

Ücretsiz maske almak için farklı yöntemler bulunmaktadır. Bunlardan biri, e-Devlet üzerinden maske siparişi vermek, diğeri ise PTT şubelerinden ücretsiz maske temin etmektir.

e-Devlet üzerinden maske siparişi vermek için yukarıda açıklanan adımları takip etmeniz yeterlidir. e-Devlet sistemi üzerinden bir kez ücretsiz maske siparişi verebilirsiniz. Siparişiniz sonrasında belirttiğiniz adrese maske gönderilecektir.

Diğer bir yöntem ise PTT şubelerinden ücretsiz maske temin etmektir. PTT şubelerine giderek, TC kimlik numaranızı ve adres bilgilerinizi ibraz ederek ücretsiz maske alabilirsiniz. PTT şubeleri, ücretsiz maske dağıtımı yapmaktadır ve bu hizmetten yararlanabilirsiniz.

Sonuç

e-Devlet üzerinden maske siparişi vermek ve ücretsiz maske almak oldukça kolaydır. Sadece e-Devlet sistemi üzerinden bir kez ücretsiz maske siparişi verebilirsiniz. Bunun dışında, PTT şubelerine giderek ücretsiz maske temin edebilirsiniz. Ücretsiz maske almak için TC kimlik numaranızı ve adres bilgilerinizi ibraz etmeniz yeterlidir. Halk sağlığını korumak adına maske kullanımı önemlidir ve bu nedenle ücretsiz maske temin etmek oldukça önemlidir.

Makalemizi Okudunuz Mu?
Etkili Web Siteleri Oluşturabileceğiniz 10 Platform

Yorum yapın

CommentLuv badge