Curve Finance Krizine Justin Sun CRV Alımı ile El Koydu

Curve Finance ağında yakın zamanda duyurulan hack olayı, kripto piyasasında endişenin artmasına neden oldu. Ağın yerel tokeni CRV’de yüzde 30’a yakın düşüş meydana geldi. Blockchain ağı Tron’un kurucusu Justin Sun’a ait olarak etiketlenen bir cüzdan, Curve’un kurucusu Michael Egorov’dan 2,9 milyon dolar değerinde 5 milyon CRV jetonu satın aldı.

Bu işlemlerin tam doğası ve amacı spekülasyon altında olsa da, zincir içi veriler Egorov ile CRV tokenlerini piyasa fiyatından daha düşük bir oran olan 0,40 dolardan satın almak için olası bir platform dışı anlaşmaya işaret ediyor. Sun ayrıca Tron ve Curve arasında bağlantıyı doğrulayan bir ortaklık duyurdu.

Justin Sun yaptığı açıklamada, “Curve’a yardım etmekten heyecan duyuyorum! Kararlı ortaklar olarak, ihtiyaç duyulduğunda destek sağlamaya kararlıyız. Ortak çabalarımız, Curve’de bir stUSDT havuzu sunarak kullanıcı avantajlarını artıracaktır. Birlikte topluluğu güçlendirmeyi ve merkezi olmayan bir finans oluşturmayı hedefliyoruz.” açıklamasında bulundu.

CRV hack olayı sonrası 0,50 dolara kadar gerileyerek Kasım 2022’den bu yana en düşük seviyesini gördü. Sun’ın alım duyurusu sonrası toparlanan CRV, 0,60 dolara yükseldi.

Curve Finance üzerinde yaşanan hack olayı ve kurucu Egorov’un varlıklarını satacağına dair söylemleri, tüccarlar arasında paniğin artmasına neden oldu. Bu durum merkeziyetsiz finans pazarında yeni bir düşüş dalgasının geleceğine dair endişeleri barındırıyor.

Makalemizi Okudunuz Mu?
Aptos (APT), Microsoft Ortaklık Duyurusu Sonrası Sert Yükseldi

Yorum yapın

CommentLuv badge