Bir Zamanlar Popüler Olan Şimdi Kullanılmayan Uygulamalar

Bir Zamanlar Popüler Olan Şimdi Kullanılmayan Uygulamalar

Her geçen gün teknoloji hızla ilerliyor ve yeni uygulamalar hayatımıza giriyor. Ancak bazı uygulamalar, zamanında popüler olsalar da artık kullanılmıyorlar. İşte bir zamanlar popüler olan ancak şimdi unutulmaya yüz tutmuş uygulamalar:

1. MSN Messenger

2000’li yılların başında popüler olan MSN Messenger, gençler arasında iletişim kurmanın en popüler yoluydu. Ancak zamanla Facebook ve WhatsApp gibi uygulamaların yükselişiyle birlikte MSN Messenger terk edildi. MSN Messenger, anlık mesajlaşma özelliği ile hatırlanacak bir uygulama olarak tarihe geçti.

2. Vine

Vine, 2013 yılında yayınlanan ve kısa süre içinde büyük bir popülarite kazanan video paylaşım uygulamasıydı. Kullanıcılar, 6 saniyelik videolar çekip paylaşabiliyorlardı. Ancak Vine, Instagram ve Snapchat gibi rekabetçi uygulamaların gölgesinde kalmaya başladı ve 2017 yılında kapanmıştır.

3. Orkut

Orkut, 2004 yılında popüler olan bir sosyal medya platformuydu. Özellikle Brezilya ve Hindistan gibi ülkelerde büyük bir kullanıcı kitlesi bulunuyordu. Ancak Facebook’un yükselişiyle Orkut, kullanıcılarını kaybetmeye başladı ve 2014 yılında kapanarak sona erdi.

4. BlackBerry Messenger

BlackBerry Messenger (BBM), 2005 yılında BlackBerry kullanıcıları için özel olarak geliştirilen bir anlık mesajlaşma uygulamasıydı. Ancak Android ve iOS gibi platformlara geçiş yapmayı geciktiren BlackBerry, BBM’in popülerliğini kaybetmesine neden oldu. BBM, 2019 yılında kapatıldı.

5. Friendster

Friendster, 2002 yılında kurulan ve sosyal medya paylaşımı yapmanızı sağlayan bir uygulamaydı. Ancak Facebook’un yükselişiyle Friendster, kullanıcılarını kaybetmeye başladı ve 2015 yılında kapanarak sona erdi.

6. MySpace

MySpace, 2003 yılında kurulan ve müzik paylaşımı yapmanızı sağlayan bir sosyal medya platformuydu. Ancak Facebook ve Twitter gibi rakiplerin yükselişiyle MySpace, kullanıcılarını kaybetmeye başladı ve 2016 yılında yeniden markalaşarak farklı bir platforma dönüştü.

7. Yahoo Messenger

1998 yılında yayınlanan Yahoo Messenger, anlık mesajlaşma özelliğiyle popülerlik kazanan bir uygulamaydı. Ancak WhatsApp ve Facebook Messenger gibi uygulamaların yükselişiyle Yahoo Messenger, kullanıcılarını kaybetmeye başladı ve 2018 yılında sona erdi.

Makalemizi Okudunuz Mu?
İzniniz Dışında Gönderilen Reklam SMS'leri Nasıl Şikayet Edilir?

8. ICQ

ICQ, 1996 yılında yayınlanan ve anlık mesajlaşma özelliğiyle popüler olan bir uygulamaydı. Ancak Skype ve WhatsApp gibi uygulamaların yükselişiyle ICQ, zamanla kullanıcılarını kaybetmeye başladı ve popülerliğini yitirdi.

Yukarıda bahsedilen uygulamalar, bir zamanlar popüler olmalarına rağmen artık kullanılmayan ve unutulmaya yüz tutmuş uygulamalardır. Teknolojinin hızla ilerlemesiyle birlikte, yeni uygulamalar geliştirilmekte ve kullanıcılar tercihlerini değiştirmektedir. Bu da bazı uygulamaların zamanla popülerliklerini kaybetmelerine neden olmaktadır.

Yorum yapın

CommentLuv badge