Analistler Değerlendirdi: DOGE Fiyatı Nereye Gidiyor?

Meme tabanlı kripto para birimi Dogecoin (DOGE), piyasa değeriyle en büyük konumda bulunuyor ve kripto pazarında artan bir heyecanın merkezinde yer alıyor. Son iki haftada yüzde 25 kazanç elde ederek önemli bir fiyat artışı gösterdi.

Tüccarlar ve yatırımcılar, DOGE’un fiyat hareketlerini yakından takip ederken, teknik göstergeler ve zincir üstü verilerin bir kombinasyonu, altcoinin fiyatının ne olabileceği hakkında ilginç bilgiler sunuyor.

Martinez: Yükseliş İvmesi Karşısında Potansiyel Engeller

Kripto analisti Ali Martinez’e göre, altcoinin fiyat hareketi 0,070 dolar ile 0,076 dolar arasında çok önemli bir destek bölgesi oluşturdu. Martinez, bu fiyat aralığında, şaşırtıcı bir şekilde 452 bin cüzdanın, toplam 51.4 milyar tokenla önemli miktarda DOGE satın aldığına dikkat çekti.

Öte yandan, kripto para birimi 0,083 dolar ve 0,088 dolar seviyelerinde sert bir dirençle karşı karşıya ve daha fazla yükseliş ivmesi için potansiyel engellerin sinyalini veriyor.

Kaynak: IntoTheBlock

Santiment’ten Dikkat Çeken Paylaşım

Zincir üstü veri şirketi Santiment, DOGE’u çevreleyen iyimserliğe katkıda bulundu. Geçen yıl aktif olan ortalama bir DOGE tüccarının şu anda 12 hafta sonra ilk kez yüzde 2,4’lük bir kazanç gösterdiğini belirtti.

Bu gelişme önemli bir dönüm noktası olarak kabul ediliyor ve tüccarların daha fazla ilgisini çekebilir.

Öte yandan, kar eden daha fazla tüccar, kar elde etme olasılığının daha yüksek olduğu anlamına gelir ve bu nedenle satış baskısı oluşabilir. Ayrıca, DOGE sosyal hakimiyet göstergesi henüz tehlikeli FOMO bölgesine ulaşmadı ve bu da daha fazla yükseliş olasılığını gösteriyor.

Kaynak: Santiment

Dogecoin, şu anki fiyat ivmesini Elon Musk’tan alıyor. Son fiyat rallisi, meme coinin Twitter’ın yeniden markalanan platformu X üzerinde bir ödeme yöntemi olabileceği spekülasyonlarıyla ilişkilendirilebilir.

Simmons: Yüzde 20 Artış Mümkün

Kripto analisti Jake Simmons, piyasaya yeni para akışının genellikle bir yükselişin bir teyidi olarak görüldüğünü belirtirken, tüccarların temkinli olmaları gerektiğini söyledi.

Daha fazla tüccarın kar etmesiyle birlikte, kar elde etme olasılığı daha yüksek hale gelir ve bu da satış baskısının artabileceği ve potansiyel olarak DOGE fiyatında geçici bir geri çekilmeye neden olabileceği anlamına gelir. Ancak, açık faiz ağırlıklı fonlama oranlarının sıfıra yakın olduğunu ve bu durumun short/long pozisyonlar arasında bir denge olduğunu belirtti.

Makalemizi Okudunuz Mu?
Eos nedir? Ve EOS nasıl çalışır? (güncelleme 2023)

Analist, 0,0785 doların yeniden test edilmesinin olası bir senaryo olduğunu ve boğaların bu desteği savunması halinde fiyatın yüzde 20 daha yükselebileceğini ve yüzde 38,2 Fibonacci düzeltmesine ulaşabileceğini belirtti.

Bir sonraki hedefin ise yılın en yüksek seviyesi olan 0,1044 dolar ve yüzde 50 Fibonacci düzeltme seviyesi olan 0,1066 dolar olacağını söyledi.

Yorum yapın

CommentLuv badge