Analist İddialı: Altcoin Rallisine Litecoin Liderlik Edecek

Litecoin’in halving (yarılanma) etkinliği yaklaştıkça LTC yatırımcıları arasında spekülasyonlar biraz daha ateşlenmiş görünüyor. Nicehash halving geri sayım izleyicisine göre yatırımcılar tarafından merakla beklenen halving 2 Ağustos’ta gerçekleşecek.

LTC holderlarının, yaklaşan etkinlik ve bunun altcoin fiyatında yükseliş eğilimini katalize etme potansiyeli konusunda hevesli oldukları görülüyor.

Analist Ekta Mourya, bu durumun sosyal baskınlık metriği ile ölçülebileceğini belirtti.

Litecoin Ölçümleri, LTC Yatırımcılarının Coşkusuna İşaret Ediyor

Litecoin zincir üstü göstergeleri yükselişe geçerken, artan sosyal hakimiyet ve balina cüzdanı etkinliği, altcoin sahiplerinin coşkusuna işaret ediyor.

Mourya’ya göre altcoin, yaklaşan halving etkinliği ile altcoin sezonu rallisine liderlik edecek gibi görünüyor.

Kripto analitik ve istihbarat platformu Santiment’ten alınan verilere göre LTC’nin sosyal hakimiyet verileri hafta sonu tırmanış gösterdi.

Kaynak: Santiment

Litecoin pazarına ilişkin sosyal hakimiyet geçmiş dönemlerde LTC fiyatındaki rallilerle aynı zamana denk gelmişti. Analist, bu durumun, 3 ile 30 Haziran ve 6 Temmuz olmak üzere üç örnekte gözlemlenmekte olduğunu belirtti.

Balina İşlemleri LTC Halvingi Yaklaşırken Hep Yükseldi

Litecoin ağındaki balina işlemleri, LTC yarılanmasına giden haftalarda sürekli olarak yüksek kaldı.

Kaynak: Santiment

Mourya, yaklaşan halvingin, Litecoin topluluğunda spekülasyon ve heyecanı körüklediğine ve LTC tutan yatırımcılar arasında kısa vadede altcoin fiyatında bir artış beklentisinin oluşmasına neden olduğuna dikkat çekti.

Makalemizi Okudunuz Mu?
Uniswap nedir? Ve UNI nasıl çalışır? (güncelleme 2023)

Yorum yapın

CommentLuv badge