Analist Altcoin Yatırımcılarına Seslendi: Yükseliş Sezonu Yakın

Bitcoin, piyasa hakimiyetindeki artış ile birlikte altcoinleri baskıladığından beri bu yılın başından itibaren getirisini artırdı. Ancak son veriler, altcoinlerin birleşik piyasa kapitalizasyonunda yükseliş gösterdiğini gösteriyor. Ayrıca, ters baş-omuz fiyat paterni şeklinde bir eğilim olduğu da belirtiliyor.

Kripto tüccarı ve Valkyrie Investments eski araştırmacısı Josh Olszewicz’in teknik analizine göre, bu modelin tamamlanması “alt sezon” veya alternatif kripto para birimlerinin Bitcoin ve Ethereum’a göre daha iyi performans göstereceğine işaret ediyor.

Ters baş-omuzlar, bir varlığın üç fiyat dip noktasından oluşur, ortadaki dip noktası en düşük fiyatı temsil eder. Fiyatlar trend çizgisinin (boyun çizgisi) üzerine çıktığında ve zirveleri dipler arasında birleştirdiğinde, bir kırılma veya düşüşten yükselişe doğru bir eğilim değişikliği doğrulanır.

Altcoin toplam piyasa değeri
Kaynak: Josh Olszewicz/YouTube

Olszewicz, altcoinlerin piyasa değerinin ters baş-omuz durumunu gösterdiğini ve “Konsolidasyonun ortasında oturan baş-omuz modeline göre 300 milyar doların üzerinde bir kırılma beklediğini” belirterek bir piyasa güncellemesinde bulundu.

Analist, altcoinlerin mevcut piyasa değeri seviyesinden aşağı gitmesi durumunda formasyonun geçersiz olabileceği konusunda uyarıda bulunuyor. Diğer senaryo ise altcoin piyasa değerinin 300 milyar doları aşması ve altcoinlerin piyasa liderleri Bitcoin ve Ethereum’dan daha iyi performans gösterdiği bir dönem için yeni bir yükselişin olabileceği yönünde.

Son günlerde Bitcoin ve Ethereum yatay bir aralıkta hareket ediyor. BTC, 29.400 dolar seviyesinde işlem görürken, Ethereum 1.850 dolar bölgesinde bulunuyor.

Makalemizi Okudunuz Mu?
XRP Artan Piyasa Oynaklığına Rağmen İvme Kazanıyor! Sırada Ne Var?

Yorum yapın

CommentLuv badge